گروه کوهنوردی اماوند


درباره اماوند

فرستادن به ایمیل چاپ

گروه کوهنوردی اماوند در تاریخ17 / 5 / 1387 به همت جمعی از کوهنوردان و با هدف گسترش روحیه کوهنوردی، آشتی با طبیعت وحفظ آن تاسیس گردید. از بدو تاسيس گروه تاكنون، افراد متعددي با تلالشی خالصانه توانستند این گروه راتشکیل دهند و پایه گذار فعالیت ها باشند تا گروه را به جايگاه موفق كنوني آن برسانند.

اساسنامه و آیین نامه این گروه پس از مدتی فعالیت تنظیم و به تصویب رسید که هم اکنون نیز در حال اجرا می باشد. جلسات اولیه گروه به علت نداشتن مکانی مناسب در پارک ریاضیات کرمان برگزار می گردید که بعد از آن و در سال1388به همت سه تن از اعضاء ( خانم سوزان صدر میرحسینی، آقای محمد ملکی و آقای احد ریحانی ) مکانی در اختیار گروه قرار گرفت تا محلی باشد جهت دفتر گروه و بتوان جلسات هفتگی گروه را در آنجا برگزار نمود.

هم اکنون گروه کوهنوردی اماوند با داشتن 58 عضو رسمی و غیر رسمی یکی از فعال ترین گروههای هیات کوهنوردی استان کرمان محسوب می شود و در این مدت این گروه توانسته است با نگاهی نو ، فعالیتهای خوبی را ارائه داده و کوهنوردانی را با توان فنی خوب تحویل جامعه کوهنوردی نماید.

اهداف اصلی این گروه انجام ورزش کوهنوردی به صورت علمی و تربیت کوهنوردان می باشد و امید است با تحقق این امر بتواند رسالت اصلی خود را به انجام رساند. وجود اعضایی عاشق و دوستدار طبیت و کوه و فعالیت های عاشقانه و خلاقانه در گروه از بزرگترین موهبت های این گروه می باشد  که بعد از چندین سال بار دیگر  توسط این گروه به حقیقت پیوسته و افق های روشنی را برای آینده کوهنوردی استان گشوده است.

اَماوند به معنی قدرتمند، دلیر، پایدار و از اسامی اصیل ایرانی   می باشد.

شما می توانید یکی از اعضای گروه کوهنوردی اماوند باشید. منتظر شما هستیم.