گروه کوهنوردی اماوند


برنامه های این هفته

طبیعت گردی آبشارهای خوشکار سرپرست اقای صادقی 09132983122

کوهپیمایی کوه های پردیسان همراه با اموزش سرپرست خانم شمس 09174354133

صعود به قله قفس

فرستادن به ایمیل چاپ

 

نام برنامه:صعود به قله قفس

موقعیت: کرمان،ده بالا ،چشمه امام رضا

تاریخ اجرا: سوم آذر ماه 1396

تعداد افراد شرکت کننده:9نفر

سرپرست  برنامه: سارا سمیعی

 

قله قفس پنجمین قله مرتفع از رشته کوه پلوار میباشد که با ارتفاع 3675 مترازسطح دریای آزاد در شرق کرمان قرار گرفته است.

گزارش برنامه:

 

اعضای شرکت کننده: سارا سمیعی(سرپرست)،احمدرضا جعفری،مهدی تاتاری،محمد عرب،صالح گوهری،مرضیه فاضلی،پویا اسدآبادی،علی خاطبی،حمید دهقانی

 

طبق برنامه ریزی قبلی روز جمعه سوم آذر ماه نود و شش به اتفاق 9 نفر از همنوردان ساعت 5:30 صبح با یک دستگاه خودروی ون از مقابل کتابخانه ملی کرمان به سمت چشمه امام رضا حرکت کردیم.

حدود ساعت 6:30 به چشمه امام رضا رسیدیم.

بعد از آماده کردن کوله حرکت را آغازکردیم و پیمایش زیبای دره قفس راپی گرفتیم وبعدازحدود یک ساعت و نیم پیمایش کنار درخت انجیر معروف رسیدیم و بعد از صرف صبحانه در هوای بسیار خوب پاییزی ساعت 8:30 به سمت قله پر شیب قفس حرکت کردیم.

ریزش باران شب گذشته و بارش پیش بینی نشده برف ، زیبایی چشمگیر و هوای مطبوعی را به منطقه داده بود که هر چه به قله نزدیکتر میشدیم پوشش برف کامل تر و حجم برف بیشتر میشد تا جایی که مسیر بعضا لغزنده و در نزدیکی قله با وزش باد و بوران نسبتا شدیدهمراه بود.

بعد از حدود دو ساعت و نیم حرکت و برفکوبی که هرازگاهی توقفی داشتیم و از طبیعت زیبای منطقه لذت بردیم به علت نداشتن تجهیزات مناسب صعود زمستانه مخصوصا کفش و مشکلاتی که برای اکثر همنوردان به وجود آمده بود در ارتفاع 3365 متر از سطح دریای آزاد  و 300 متری منتهی به قله ، سرپرست برنامه با اندکی تامل تصمیم به بازگشت گرفت

در همان مکان عکس یادگاری گرفتیم و فرود را آغاز کردیم.

 

 

در ساعت 13:15 مجدد به درخت انجیر رسیدیم و پس از صرف ناهار در ساعت 14 مسیر برگشت را پی گرفتیم و در ساعت 16 به چشمه امام رضا رسیدیم و ساعت 17:15 مقابل کتابخانه ملی برنامه به پایان رسید.

و جلسه نقد برنامه هم طبق معمول داخل خودرو برگزار شد و دوستان نظرات خود را راجع به برنامه بیان نمودند و در آخر سپاس فراوان از دوستان و همنوردان عزیزمان در این برنامه زیبا و پر از تجربه  تا مجالی باشد جهت صعود ها و همنوردی های دیگر.

 

 

تهیه گزارش : مهدی تاتاری

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن