گروه کوهنوردی اماوند


صعود به قله سیمک

فرستادن به ایمیل چاپ

 

 

به نام خدا

نام برنامه : قله ی سیمک

نوع برنامه : کوهنوردی نیمه سنگین

تاریخ اجرا : 10/09/96

منطقه : کرمان - منطقه کوهپایه

طبق تقویم پاییزی باشگاه اماوند ، برنامه این هفته صعود به قله سیمک است. گزارشات زیادی را جهت پیدا کردن بهترین مسیر صعود مطالعه کردم . از دو مسیر روستای وامق آباد و بیدوئیه ، این قله قابل صعود است . با توجه به کوتاه بودن طول روز و تغییر برنامه از یک ونیم روز به یکروز ،مسیر بیدوئیه برای ما کاملا مناسب است .

جهت پیدا کردن مسیر صعود با دوستان زیادی مشورت کردم که در نهایت جناب آقای نگارستانی عزیز بعنوان راهنما و سر قدم قبول زحمت کردند.

بررسی پیشبینی های هواشناسی نیز نوید یک برنامه خوب را میداد. ثبت نام همنوردان گرامی انجام شد و در مجموع 10 نفر راس ساعت 4:30 از محل خیابان 24 آذر و با کمی تاخیرحرکت کردیم. مسیر حرکت از طریق کمر بندی شمالی – جاده کوهپایه و روستای بیدوئیه ادامه داده شد و در نهایت ساعت 5:50 در مسیر خاکی بیدوئیه به مرغزار از ماشین پیاده شدیم و عزم راه کردیم. همان ابتدای راه بودیم که به همنوردان اطلاع دادند زلزله 6.3 ریشتری کرمان را لرزانده است و بدین ترتیب اعضائ با خاطری نگران با خانواده های خود تماس گرفتند و از کم و کیف موضوع مطلع شدیم. در نهایت با نظر اکثریت تصمیم گرفتیم که برنامه ادامه پیدا کند و البته کمی از برنامه عقب بودیم.

با سرقدمی خوب جناب نگارستانی در مسیر پاکوب راه را ادامه دادیم و در ساعت 8:25 برای صبحانه توقف کردیم.بعد از صرف صبحانه مسیر به سمت قله که پر شیب ، ریزشی و دست به سنگ بود ادامه داده شد و حدود ساعت 10:15 به خط الراس قله رسیدیم. دو تن از همنوردان تصمیم به ماندن گرفتند و 8 نفر دیگر با پیمایش 40 دقیقه ای خط الراس به قله رسیدیم. کل مسافت طی شده تا قله حدود 5 کیلومتر میباشد.

بعد از توقف 40 دقیقه ای و خوردن خوراکی های مختلف و کسب انرژی راه برگشت که بسیار طولانی تر بود را به سمت چشمه های گهر و نهایتا روستای وامق آباد شروع کردیم.دوستانی که پایین مانده بودند قبل از رسیدن تیم مسیر پایین رفتن را شروع کرده بودند که این موضوع باعث شد کمی از مسیر نرمال دور شویم.

نهایتا ساعت 15:50 به محل چشمه برای استراحتی کوتاه و صرف نهار رسیدیم.حجم آب این چشمه قابل توجه است. مجددا در ساعت 16:35 ادامه حرکت شروع شد و کل دره تا رسیدن به ده حسین سیف الله ادامه داده شد. حدود ساعت 18:15 و در مهتاب تقریبا کامل به محل رسیدیم و هنوز دو و نیم ساعت دیگر تا رسیدن به مسجد روستای وامق آباد و محل قرار مینی بوس راه در پیش داشتیم.

از شانس خوب ما یه وانت تویوتا در ده حسین اماده حرکت بود . با راننده بسیار مهربان آقای وهبی عزیز صحبت کردم که اگر امکان دارد تیم را تا روستا برسانند. با سخاوت تمام قبول کردند و تمام تیم سوار وانت شدیم که با مهارت رانندگی ایشان پس از حدود 40 دقیقه ساعت 19 به مینی بوس رسیدیم و حدود ساعت 20:00 نیز در کرمان از ماشین پیاده شدیم. به این ترتیب برنامه با خاطره ای خوش بطور کامل و به موقع پایان یافت.

مسیر قله

مسیر برگشت

ادامه مسیر برگشت

سرپرست برنامه

 

در پایان جا دارد از حضور و همدلی تک تک اعضائ ، سرقدمی آقای نگارستانی و عقبداری آقای سید محسن حسینی عزیز تشکر و قدردانی نمایم.

اعضائ شرکت کننده :

آقایان : نگارستانی- سید محسن حسینی – نمازیان – مقصودی نژاد – صادقی – عسگری – امیر محمدی – شجاع الدینی و محمد گل محمدی و حسن باغبان (سرپرست )

حسن باغبان

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن